Workshop programování s Czechitas

Chodit či nechodit na workshopy Czechitas

Skupina neuvěřitelně nadšených holek se dala dohromady a vznikly Czechitas aneb Girls talk IT. A pokud je kdekoliv nadšení jako mají ony, čekejte uragán.

logo
Oficiální logo Czechitas. Pochvala za design, je perfektní.

Pořádají workshopy pro začátečníky i pokročilejší po celé republice. Témata zahrnují programování, grafiku apod. a jsou vedeny v angličtině i češtině. Už dlouho jsem se nutila začít na Codeacademy se základy programování. Ale statistiky opravdu nelžou a online kurzy většina lidí nedokončí. U mne nebyla motivace tak velká a ani na získání programátorských schopností nezávisel můj holý život, proto jsem se propadla do nevzdělaných hlubin. Až do minulého pátku.

Workshop v Impact Hubu v Praze

Workshop HTML in practise byl veden v angličtině třemi různými lektory. I když je cílen na holky, lektoři bývají i muži. Prostě lidé, kteří chtějí své znalosti předávat dál těm, co o to mají zájem.

Od 1 do 6 jsme si prošli HTML, CSS a Javascript. Za 5 hodin opravdu nelze získat rozsáhlou schopnost programovat a pak najednou dostat práci v IT. Pokud se pravidelně budete účastnit jejich častých workshopů, hrozí vám, že se do IT dostanete a už jej neopustíte. Podle ohlasů z jejich obrovské online komunity našlo mnoho holek práci v IT a to jen díky tomu, co se s Czechitas naučily. Po mé páteční zkušenosti tomu už věřím.

 

20160122_140751
Pracovní nasazení velké. Aneb co všechno na webu si můžeme dočasně přeměnit podle vlastní libosti.

Úroveň byla nastavena pro úplné začátečníky a pracovalo se pouze s Google Chrome. Dostaly jsme přístup ke všem prezentacím, vytištěné shrnutí základních informací ale většinu času jsme jen pracovaly samy a zkoušely si, co vše je možné upravit. V případě zoufalství bylo okolo plno koučů, kteří nám vysvětlili, proč se nám obrázky nezobrazují nebo proč máme špatné formátování.

20160122_140556
Jen růžová to může být…

Czechitas pořádají většinu svých akcí v Impact Hubu v Praze, Brně nebo Ostravě. Pokud ještě nemáte zkušenosti s coworkingovými centry, mrkněte na jejich stránky. V Česku chodím na akce, které pražský Hub pořádá, ale pokud jsem déle na cestách (podobná místa naleznete na celém světě), využívám coworking space pro práci a navázání kontaktů pro spolupráci na různých projektech.

Celkový dojem z akce

Pořadatelé donesli domácí upečené dobroty, aby nikdo z koučů a účastnic neumřel hlady a vstupné bylo pouze doporučené, a to 200,-. Doporučené je proto, aby mohly na akci přijít všichni, i pokud si tu cenu nemohou z jakéhokoliv důvodu dovolit. Na místě bylo možné Czechitas také podpořit zakoupením jejich geekovských triček a dalších předmětů.

Na workshop jsem šla s tím, že si udělám širší představu o tom, co programování obnáší, a to se mi splnilo. Stejně tak se mi potvrdilo, jak sympatický tým Czechitas tvoří, což už jsem předpokládala z jejich online komunikace. Během krátkých přestávek bylo skvělé, že jsme zvládli prohodit pár slov se všemi okolo, ale nejlepší byla atmosféra v konferečním sálu, protože všechny účastnice se soustředily a intenzivně pracovaly na zadaných úkolech.

Jejich e-mail se žádostí o zpětnou vazbu na akci nechám bez odpovědi, ale s dovolením zanechávám tuto delší recenzi.

Byly jste už na některém z jejich workshopů? Máte s nimi podobnou zkušenost jako já? Napište do komentářů, ráda si také nechám doporučit jinak zaměřené kurzy.

Zdroje

Facebook Czechitas

Web Czechitas

Impact Hub v Praze

 

One comment

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s