Březnový výběr zahraničních akcí spojených se vzděláváním – stipendia k dispozici

Cestujte a vzdělávejte se v zahraničí. I zadarmo.

Tento měsíc se zase na internetu vyrojilo mnoho skvělých akcí v Evropě. A kdo si dneska vybere?

Budou to mladí žurnalisti, kteří zorganizují konferenci ve Francii, studenti, kteří se zajímají o business a chtěli by vystudovat MBA v Záhřebu nebo dostat stáž v Lucemburku. Dále to budou všichni, kteří se aktivně zapojují nebo chtějí začít řešit uprchlickou krizi a podívají se tak do Berlína.  A v neposlední řadě tu je také letní škola o předsudcích a genocidě.

Hledá se 20 členů týmu na organizaci European Youth Media Days 2016

Konference se koná od 19. do 21. května v Evropském parlamentu ve Štrasburku. Na organizaci akce v současnosti hledají 20 mladých žurnalistů, kteří se tak mohou podílet na uspořádání jedné z největších konferencí tohoto druhu pro mládež. Pro vás to znamená skvělou zkušenost v životopisu a také zdarma výlet. 🙂

Otevřeny jsou následující pozice:

 • Project Coordinator;
 • Assistant Project Coordinator;
 • Media Teams Facilitators / Editors;
 • Editor-In-Chief;
 • External Communications Manager;
 • Internal Communications Manager;
 • Event Photographer;
 • Designer / Layouter;
 • Social Activities Manager.

Podmínky přihlášky:

Máš zkušenosti s prací s lidmi z různých kultur, výbornou angličtinu, umíš pracovat v týmu, je ti do 30 let a jsi komunikativní. Výhodu mají ti, kteří už se této akce účastnili v minulých ročnících. Deadline je již 20. března 2016!

Stipendium

Cestovní náklady budou proplaceny do 100 %, navíc dostanete 540 € na ubytování a stravu během vaší práce ve Štrasburku. Po přečtení detailních informací o pozicích, vyplňte online přihlášku.

Untitled_Clipping_030416_105740_AM.jpg

Účast na New Europe Business Forum

Jedná se o vysoce výběrovou akci otevřenou všem studentům. Celkově bude vybráno 100 účastníků, kteří se budou moci na konference podívat 19. a 20. května. Na ty nejlepší čeká stipendium na Zagreb School of Economics and Management a na jednoho stáž na Luxembourg School of Business.

Podmínky:

Musíte být studenti bakalářského nebo magisterského oboru. Nespecifikují obor, ale pravděpodobně by se mělo jednat o vzdělání související s podnikáním/financemi/ekonomií.

Je třeba napsat esej o 250 slovech nebo vytvořit video a poté s CV zaslat na nebf@zsem.hr, a to do 12. dubna.

Více informací  naleznete na oficiálních stránkách.

Fórum pro ty, kteří se zajímají o uprchlickou krizi

V Berlíně se koná 4-10. dubna fórum pro lidi, kteří se již aktivně zapojují v pomoci uprchlíkům nebo je zajímá téma (nucené) migrace. Pro účast na akci je třeba mít alespoň 21 let a mluvit dobře anglicky.

Cestovné bude proplaceno do 180 € (cesta autobusem Student Agency vyjde do 1000 Kč) a poplatek na akci je pouze 20 €. Ubytování a strava jsou poskytovány z programu Erasmus+. Deadline je již 9. března. Přihlášku naleznete zde a pro více informací přejděte na oficiální stránky.

Jen kdyby náhodou… nesnášenlivé komentáře si nechejte pro diskutéry na Novinkách. Děkuji za pochopení.

Untitled_Clipping_030416_114242_AM.jpg

Letní škola „Prejudices, genocide, remembrance“

Tom Lantos Institute a Eötvös Loránd University Faculty of Education and Psychology v Budapešti pořádají 26. června a ž 2. července letní školu pro všechny, kteří se aktivně zapojují ve vzdělávání, pro novináře a také členy náboženských skupin.

Letní škola je zaměřena na lidská práva, antisemitismus, genocidu, holokaust a související témata. Pokud se o ně aktivně zajímáte, neváhejte s přihláškou. Deadline je již 11. března.

Pro deset vybraných účastníků proplatí cestovné i ubytování. Náklady na program letní školy a obědy jsou pokryty organizátory.

Více informací naleznete zde.

Snad jste si něco vybrali. Napište mi, jaké akce by vás zajímaly a já se je pokusím zařadit do příštích měsíčních výběrů podobných příležitostí.

Srdečně,

Oli

 

 

2 comments

 1. Ahoj, strašně moc děkuju za tyto články o zahraničních akcích! Bohužel jsem je objevila dost pozdě a nemůžu se už na nic přihlásit. Každopádně tohle je přesně to, co jsem hledala. Zajímám se o různé projekty tohoto typu, ale nikdy nevím, kde je hledat. Můžu se pro inspiraci zeptat, kde tyto projekty hledáš?
  Určitě pokračuj, máš skvělý blog. Levné cestování a vzdělávací programy – to je přesně pro mě! Doufám, že se někdy potkáme ve vlaku 🙂

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s