Potkáme se v Litvínově – přednáška o low cost cestování

12935381_10205700108292961_1181711215_n

Na co se můžete těšit?

Jak na levné letenky i ubytování

Moje přednáška zaměřená na praktické rady  začne plánováním cesty – hledání levných letenek a levného (zdarma) ubytování. Zadarmo letenky jsem ještě neměla, jen za 21 Kč. Ale zadarmo jsem bydlela snad všude, kde jsem cestovala. A to nejen pod širákem, ale i u místních lidí. Možností je mnoho a příště už (pokud nepojedete třeba na svatební cestu) nebudete zbytečně přeplácet drahé hotely.

Co dělat, když už jsme na místě

Poté si naplánujeme, co v daném místě chceme dělat a jestli budeme na místě chvíli pobývat či budeme neustále v pohybu. S tím souvisí tipy jak na dopravu v cizích zemích, placení kartou/výběry v zahraničí, kde hledat informace, ale také, kam se chodit najíst/vařit, jakých akcí se účastnit.

Jde cestovat zadarmo? Ano, ale…

Dozvíte se, jak můžete zadarmo procestovat Evropu a ještě se u toho plno nových věcí naučit a to díky podpoře EU a jejích programů Erasmus+. Nebo jak sehnat práci při cestování nebo si ji předem domluvit? Všechno jde a už jsem to vyzkoušela za vás.

Praktické tipy pro cestovatele

Cestování s příručním zavazadlem vám může ušetřit nejen peníze, ale i vaše záda. Jak si jej zabalit? Kde se dobře spí na letišti a jak na jazykovou bariéru nebo jaké cestovní pojištění si pořídit? Přijde řeč i na víza, proč je dobré mít dva pasy nebo na co si dát pozor v určitých kulturách, neboť co je někde normální, jinde může porušovat zákon.

Do 90 minut se toho vejde mnoho, ale ne vše. Na přednášce bude ale prostor i pro dotazy od vás všech, kteří dorazíte na přednášku.

Vstupné je zdarma a akce koná se v Městské knihovně v Litvínově 29. dubna.
Zde naleznete pozvánku.

Potkáme se ve vlaku Litvínově?

Chcete se potkat i v jiných městech? Napište mi na mém Facebooku a určitě najdeme způsob. K přednáškám totiž stačí projektor, místnost a pár cestování chtivých duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s