Křížem Krážem republikou je nejlepší vlaková akce roku

Křížem krážem vlakem
Vytvoř tým a projeď česko vlakem – soutěžíš o skvělé ceny

Máš 24 hodin na to, abys procestovala co nejvíce kilometrů vlaky po České republice. Bonusové body tě čekají za plnění úkolů, projezdy/výstupy v určených stanicích a navštěvu tajných míst, která musíš první vyluštit. Největší železniční akce u nás slaví již 10. ročník. Proč se máš taky přidat? Čti dál.

Btw, 2. nejlepší akce roku spojená s vlaky je Letní jízdenka ČD (jízdenka na léto).

Křížem krážem vlakem již 23. září na Den železnice

Máš už jen týden, vím, není to moc. Ale tahle akce je prostě skvělá příležitost, jak si užít cestování se svými kamarády, poznat zákoutí České republiky a u toho si zasoutěžit o skvělé ceny.

Den železnice byl v roce 2017 stanoven na 23. září a ten se z jednoduchého důvodu shoduje také s dnem akce Křížem krážem. Na celodenní jízdenku za 679 Kč totiž může cestovat 5 lidí bez rozdílu věku (obyčejně jsou to 2 dospělí + 3 děti) pouze tento den. Tuto jízdenku tak můžete považovat za startovné pro celý tým. Samozřejmě můžete přispět i na chod neziskové organizace, která akci pořadá (více níže).

Nejtěžší na akci je vymyslet plán cesty

  1. Registraci na Křížem krážem zvládne každý (i když by pořadatelé mohli vysvětlit, proč se to musí zadávat přímo do WordPressu :D).
Křížem krážem republikou je skvělá akce
Přihlášení na nejlepší vlakovou akci roku – Křížem krážem

K tomu potřebuješ alespoň 1 kamaráda – týmy jsou 2-5 členné. Letos jsem díky svému blogu potkala vlakového nadšence Petra, který mne vzal do týmu svých kamarádů. Jsme 4 a jmenujeme se Křižáci.

2. Sleduj Instagram akce nebo Facebook stránku Křížem krážem, kde organizátoři zveřejňují postupně nápovědy k tajným místům.

Tip č. 1 – Hádanka někdy může být jednoduchá jako facka, a nebo je to chyták. Co myslíš, jaké město bude za 200 bodů? 🙂

21752020_1603752129687323_1950842649816428105_n

Pomůže ti rozluštění všech indicií a zjištění, jestli sedí do krajů, kde se tajná místa nachází. V každém může být pouze jedno – takže rozlušti první všechny a pak se ujisti, že ti sedí do mapy (ne konkrétně do bodu na mapě, ale do daného kraje).

21317791_1595917787137424_1298919875619437585_n3. Sedněte si a sepište si všechna bonusová místa

Samozřejmě se všechna místa nedají za 24 hodin vlaky projet. Snažte se jich ale dostat do svého plánu co nejvíc. Proč? Trochu čísel:

  •  1 km projeté dráhy vlakem dostanete pro tým 1 bod (pokud pojedete stejnou trasou 2x, dostanete podruhé už jen 0,5 bodu za daný kilometr).
  • Za projetí bonusové stanice 50 bodů, ale za výstup v ní a s fotkou 100 bodů.
  • Za objevení tajného místa 200 bodů (musíte získat heslo z QR kódu na tajném místě)
  • Za návštěvu kulturní památky (s doložením vstupenek celého týmu) 25 bodů (pokud žádný z dalších týmů stejné místo nenavštíví, získáváte 50 bodů).
  • Za splnění soutěžních úkolů (zveřejňovány na webu) 25 bodů

4. Pokud chcete co nejvíce bodů, pravděpodobně nebudete vyjíždet přímo z domova

Náš tým je z různých částí republiky. V pátek se ale sjedeme vlaky na jedno místo (ještě ho nevíme), abychom pak společně ráno vyrazili na cestu vlakem. Ehm, hned po půlnoci – závod je od 0:00 do 24:00.

5. Plánujte a měňte plány

Pořád se budete snažit o to, abyste toho projeli co nejvíce a získali co nejvíce bodů. Takže budete možná už trošku zoufalí, když defitivní plán nebudete znát ještě večer před závodem. Zkoušejte, škrtejte, počítejte, improvizujte. Akce je taky o fair play, poznávání krás České republiky, setkávání se s týmy ve vlacích nebo na bonusových místech.

Nezapomeňte, že vlaky LeoExpress a RegioJet se v soutěži použít nemohou. Jsou tam ještě výjimky pro jiné soukromé dopravce, ale na většinu z nich si musíte koupit vlastní lístek.

Pořadatelé jsou z Krnova

Když jsem hledala něco o zakladatelích, překvapilo mne, že jsou to krnováci, konkrétně Skautský oddíl Krnovská Trojka. V Krnově jsem trávila dost času a jsem ráda, že odtud vzešla skvělá akce, která slaví již 10. ročník. Pokud můžete, podpořte akci (dar je dobrovolný a neovlivní pozice v závodu).

S kým se v sobotu mám šanci potkat? Napište do komentářů. V současnosti se číslo blíží k 80 týmům, dáme 100 týmu do začátku závodu? Pojďme!

Webové stránky akce Křížem krážem

 

2 comments

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s