Nejlepší platební karta na cesty do zahraničí a platby v zahraničních měnách + 300 Kč zdarma

Když jsem začala cestovat, měla jsem studentský účet u Komerční banky, kde byl jeden výběr v zahraničí měsíčně zdarma. Navíc jsem měla EUR účet s kartou Maestro, kterou jako jedinou můžete platit všude v Nizozemí, kde jsem studovala. Dlouho jsem si KB nechávala, ale vybírat jednou měsíčně a pak za 100 Kč, plus někdy i nějaké nízké procento z částky při výběru, se mi to s nárůstem cest do zahraničí začalo hodně prodražovat. Proto jsem zrušila účet u tohoto dinosaura a v současnosti mám 4 další bankovní účty pro různé účely.

nejlepsi karta pro cestovatele

Na cestování mne samotné i s kamarády je v současnosti nejlepší Revolut

Dlouho jsem ji hledala, ale po doporučení kamarádů jsem si založila Revolut, abych ho při mých cestách vyzkoušela.

Výhody karty Revolut:

  1. Všechny výběry v zahraničí i doma zdarma

Pravděpodobně už víš, že měnit peníze ve směnárně je nejvíc nevýhodné. A to ani nemusí být šílené případy, na které upozorňuje Janek Rubeš z Honest Prague Guide.

Proto už na radu dalších cestovatelů nebo z vlastní zkušenosti platíš kartou a nebo si vybereš na místě z bankomatu.

A proč je Revolut tak super? Ani jeden výběr ať už v Česku, na Sicílii či v Polsku mne nestál ani korunu, stejně tak žádné procento z částky. Pokud máš jinou banku, vždy si na to dávej pozor – přečti si jejich podmínky, protože třeba takové 1,5 % z 3 000 Kč, proč to té bance dát, když jsou tu jiné, lepší účty?

Pro Revolut platí, že do měsíčního výběru 4 500 Kč jsou výběry zdarma kdekoliv na světě, pokud bys potřebovala víc, tak 2 %.

Placení kartou, aniž bys potřebovala vybírat z bankomatů, je ale samozřejmě zdarma, takže tam limit pro placení není (to platí pro každou banku).

2. Kurzy při převodu do různých měn jsou výhodnější než který používají ostatní banky

Screenshot_20190819-194247
Chci mít nějaké libry, tak si je prostě převedu.

Tady je to boží výhoda. Ať už budeš platit nebo vybírat v cizí měně, ušetříš oproti ostatním bankám a tady to je nejvíc top výhoda ze všech.

Pokud chceš mít ještě k tomu účty v různých měnách, tak si můžeš své vložené peníze převést na jednu z desítek měn, kterou mají v k dispozici. Používají výhodnější kurzy než ostatní banky, (Martin Rosulek zmiňuje, že jsou to tzv. středové kurzy, ale to pravda není, jsou jim ale velmi blízko). Sama mám v jedné aplikaci účty CZK, EUR a GBP. Vše na jeden klik zařízené. Pokud nepotřebuješ převádět víc jak 120 000 Kč měsíčně do jiných měn, žádný poplatek neplatíš. 😀

Revolut má chytrý algoritmus, pokud máš dostatek např. liber na zaplacení kafe v kavárně v Londýně, strhne ti to z librového účtu a nebude to převádět z českých korun nebo z EUR.

3. Vše funguje online a nemusíš nikam fyzicky chodit

Celé založení funguje online přes jejich aplikaci. Během procesu tě požádají o nahrání občanky nebo pasu pro identifikaci a také, aby se ti účet aktivoval, o převedení 300 Kč (nebo podobné malé částky). Díky tomu nemusí mít Revolut fyzické pobočky. Hned poté si zdarma objednáš kartu Master Card a tu máš do měsíce doma, u mne byla za 3 týdny. V současnosti navíc, pokud se zaregistruješ přes tento odkaz, dostaneš 300 Kč od Revolutu jako dárek pro nového zákazníka.

4. Kartou si na Revolut vložíš peníze ze svého jiného účtu (okamžitě se připíšou)

Ze svého účtu v Air Bank si vložím svou platební kartou peníze na Revolut, připíšou se

vlozeni
Ze své uložené karty hned převedu požadovaný obnos na Revolut.

snad za pouhou sekundu. Mám ji tam uloženou, pokud si na Revolut potřebuji vložit nové prostředky. Při cestách tam samozřejmě nemám všechny své peníze. Sice se dá Revolut rychle zablokovat, ale diverzifikace je důležitá, proto těch účtů mám několik.

5. Se svými kamarády se okamžitě vyrovnáš – prostě pošleš žádost o peníze a kamarád ti je na jeden klik hned může poslat 

Platila jsi za celou skupinu jízdenku na vlak? Pokud mají kamarádi Revolut, tak jdeš do záložky Platby -> Požádat a vybereš kontakt a dokonce můžeš přiložit fakturu a k tomu gif 😀

žadost
Krom jednoduchosti mne baví asi nejvíc ty gify 😀

Ostatní aplikace jako Splitwise jsou sice super, ale pak se musíš stejně přihlásit do bank. účtu, přepsat všechny čísla účtů a poslat, tady je to fakt skvěle zjednodušené.

6. Výborná mobilní aplikace, která by měla být inspirací pro ostatní banky

V nastavení aplikaci si můžeš např. zvolit, že chceš zakázat platit bezkontaktně, nebo na jeden klik zablokovat kartu, pokud bys ji třeba ztratila. Má plno dalších vychytávek, ale objev je sama, vydalo by to na mnohem delší článek.

Přes tento odkaz dostaneš kartu Master Card zdarma a k tomu 300 Kč po založení účtu. Pokud tak učiníš, dostanu i já stejnou částku, takže kdyžtak moc děkuji. Peníze za založení nového účtu je výjimečná akce, která potrvá týden, tak toho využij, pokud výše uvedené výhody shledáváš také tak výhodné jako já 🙂

Kromě Revolutu nabízí zajímavou alternativu i české banky

Využívám na placení Airbank, a pokud přejdu limit 4 500 Kč, tak vybírám s jejich kartou, kde jsou výběry z ATM v Evropě za 25 Kč a mimo EU za 100 Kč.

Další kartu mám u FIO banky, ta má jeden výběr v zahraničí měsíčně zdarma a další za 80 Kč.

Ani jedna se ale nevyrovná výhodnosti kurzů jako Revolut, proto je používám až jako záložní.

Kamarád mne při kontrole článku navíc upozornil na novou banku Creditas, která má všechny výběry zdarma. Máš s ní zkušenost?

Napiš do komentářů, které banky a karty používáš, díky moc. Oli

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s